Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hoaxy verzus fakty: Mimovládne organizácie pašujú ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vy ludi nepasujete

ale legalne do europy vozite co je este horsie ako pasovanie...ccize hoax je vlastne pravdivu
 
Hodnoť

Článok je preplnený lžami

" utečenci sa na prevádzačov obracajú preto, že nemajú možnosť požiadať vo svojej krajine, z ktorej utekajú, o vízum a kúpiť si letenku. Ak by takúto možnosť mali, určite by neplatili tisícky eur prevádzačom za nebezpečnú a život ohrozujúcu cestu "

Nežiadajú o vízum lebo by ho nedostali. Otec slávneho utopeného dieťaťa žiadal o kanadské. Nedostal ho tak nalodil rodinu na čln.

"Dôkazy o tom, že tieto mimovládne organizácie sú zapojené do pašovania migrantov v Stredozemí neexistujú"

Dôkazom je fakt že ich lode križujú pri afrických brehoch. Čo tam majú európske lode čo robiť? Len podnecujú Afričanov k riskantným plavbám.

Najväčšia lož: "znevážiť prácu týchto organizácií a poškodiť ich dobré meno"

Neziskovky už dávno o dobré meno prišli. Už vieme že im ide o špinavé kšefty a presadzovanie zvrhlej ideológie.
 

 

tvoj komentár je príkladom afrofóbie tak, ako ju nedávno odsúdil európsky parlament v uznesení o základných právach ľudí afrického pôvodu v Európe!!!!!!
 
Hodnoť

Najprv by ste si mali

upratať v makoviciach a nezamieňať si pojmy s dojmami. Mdzi utečencom a nelegálnym migrantom je totiž priepastný rozdiel.
A kto zbiera z gumených kocábok hneď pri pobreýí ilegálov, je pašerák a obchodník s ľuďmi, či sa mu to páči, alebo nie. A okrem toho je vinný aj z toho, že tých ilegálov svojou činnosťou povzbudzuje. Takže je spoluvinný zo smrti tisícok takto nabudených kaskadérov.
Ďalší z aspektov tohto vraj "legálneho" pašovania ilegálov je hmotný prospech. A hordy falošných "záchrancov" z tejto činnosti pekne profitujú. Tak aký je potom rozdiel medzi mimovládkou a pašerákom? Nulový.
Preto ja zas považujem celý tento klamlivý elaborát za hoax.
 
Hodnoť

Dva pripady na porovnanie :

1. Ilegal sa nalodi na paseracku lod a paserak ho hodi z afriky do europy
Konecny stav : african v europe - Popis cinu : pasovanie ludi.
2. Ilegal sa nalodi na paseracku lod a paseracka lod zavola do eteru SOS, ked je mimo lybijske vody, nalodi ho "zachranarska lod" a dopravi z afriky do europy
Konecny stav : african v europe - popis cinu : ??????
podla vyvracackyy hoaxov sa nejedna o pasovanie ludi...aj ked vysledok je presne ten isty, ako keby ho paserak hodil priamo do europy .....podla mojho nazoru sa jedna o ilegalny dovoz ludi, o spolupracu paserakov / a vobec sa na spolupraci nemusia explictne dohodnut / , jedni z nich su maskovani za humanitarne jednotky.

Aky je rozdiel v tomto ? :
1. prvy ma pichne nozom do srdca a zomriem, vrah je len jeden
2. prvy ma pichne nozom centimeter od srdca a pride druhy a dotlaci mi nozik do aorty
chce mi niekto naznacit, ze ten druhy je humanista ? Bol by, keby mi ten nozik od srdca vytiahol, lenze ten je jednoducho spoluvrah, lebo ma dosstane presne do takej situacie, ako keby bol akterom cisto v bode 1.

Keby "humanitarne" organizacie neboli evidentnou sucastou siete dovozu ludi do europy, tak by "uprchlikov" zachranili a doviezli do afriky a toto by robili x-krat a nie do europy.

a ze vraj "dobre meno" .... vtipe vylez !!!
 

 

trocha sa mýliš, pretože v niektorých prípadoch sa to odohralo ešte v Líbyjských vodách a ako legálnu barličku používali "najbližší BEZPEČNÝ prístav".
 
Hodnoť

 

Clanok hodny dnesneho datumu
 

 

Tiež sa mi zdalo že je prvý apríl, ale oni to myslia naozaj vážne. To čo sa tu budovalo 1500 rokov šmahom ruky pošlú do stredoveku.
 
Hodnoť

Pani Števulová,

existuje smernica EU z roku 2002 o zakázanej pomoci nelegálnym migrantom. Tá zaväzuje členské štáty EU bojovať proti osobám, či organizáciám, ktoré podnecujú nelegálnu migráciu, organizujú ich nelegálnu cestu, a napomáhajú migrantom nelegálne prekračovať štátne hranice.
Tá smernica zaväzuje členské štáty EU aj k tomu, aby postihovali, kriminalizovali aj toho, kto napomáha nelegálnym migrantom schovávať sa v EU, či pracuje na tom, aby ich nelegálny pobyt bol legalizovaný.

Teda vaše organizácie pri napomáhaní nelegálnej migrácii porušujú smernice EU a zákony národných štátov!
Nepriamo to potvrdila aj vaša tútorka, Judith Sargentini, ktorá začiatkom júla 2018, iniciovala v EU parlamente to, aby Komisia na čele s opilcom Junckerom, vydala členským štátom nejaké usmernenie, aby mimovládny sektor a jeho pašerácka činnosť boli štátmi EU tolerované. To usmernenie o výnimke a beztrestnosti pre tretí sektor, podľa mojich vedomostí dokonca ani Juncker sa neodvážil vydať, lebo idú voľby.
Toto všetko som našiel v lete 2018 na oficiálnej stránke EU parlamentu v časti, kde spomínali aktuálne aktivity Judith Sargentini. Rečnila v tejto veci niekedy 3., či 4. júla, bol tam celý text jej prejavu.

Funguje to tak, že migranti v menších plavidlách vyplávu na vopred dohodnuté miesto a tam prestúpia prestúpia na mimovládne vodné taxíky. Ak sa vlúdi chybička, a nestretnú sa, tak sa jednoducho utopia...

Skúsenosti boli aj také, že ak sa niečo vo vode zomlelo a topiacich súčasne zachraňovali štátne záchranárske plavidlá, ako aj vaše vodné taxíky, tak migranti z tých štátnych skákali späť do vody, aby sa dostali na tie mimovládne.

A zámerne zavádzate. Utečenec všade vo svete dostane pomoc, dokonca aj v Orbánovom Maďarsku. Problém je ten, že utečenec nemá iba práva, ale aj povinnosti. Pri úteku má právo bez dokladov a víz prekračovať štátne hranice aj mimo oficiálne hraničné prechody. Ale utečenec sa má zastaviť v prvom, pre neho bezpečnom štáte, a tam požiadať o ochranu.
Dostane ju, ak má záujem, tak tam dostane aj pas a potom môže legálne cestovať po celom svete, samozrejme, ak dostane také, či onaké vízum. Teda v EU napr. nemáme žiadneho utečenca zo Sýrie, lebo pre neho už bolo bezpečným štátom Turecko, Libanon a pod. Od nich mal pýtať a dostať pas a ochranu počas cestovania s ich pasom. Na ten pas si mal od nás pýtať vízum a ak ho dostal, tak mohol legálne k nám vstúpiť.

A každý seriózny človek má možnosť už doma si pýtať turistický, pracovný, študijný, či iné vízum, a ak ho dostane, tak môže k nám vstúpiť. Lenže to im nevonia, on potrebuje veci zahmlievať, neprezradiť svoju pravú identitu, chce sem dokvitnúť nelegálne, aby tu lovil v mútnych vodách, vyciciaval náš sociálny systém.

A vy im v tom pomáhate, robíte z nich podstate zver, poneviera sa tak akurát na ulici, a presne ako zviera v ZOO, v dohodnutom termíne príde na dohodnutú adresu, tam pri okienku dostane žrádlo, prachy, proste parazituje.

Čo tak zdvihnúť svoj tučný zadok zo stoličky, odcestovať do čiernej Afriky, nie lietadlom Boeing MAX, ale nejakým bezpečným, a tam im pomáhať dať si do poriadku svoju krajinu, aby mohli tam žiť dôstojne, a nie u nás ako zver v ZOO?
 
Hodnoť

 

bezočivý zločin, pirátstvo...
https://www.idnes.cz/zpravy/za...

mimovládky obhajujú v štýle, že veď "chudáčikovia frustrovaní"...
https://www.idnes.cz/zpravy/za...

sorry, ale čo to má znamenať? potom rovno môže hocikto niekoho znásliniť, alebo vylúpiť banku a obhajovať sa, že je "frustrovaný"? tfuj, hnus
 
Hodnoť

Bojuj hoaxom

proti hoaxom.
 
Hodnoť

1/3

Ni jedno oko nezostalo suche.
Naozaj ze hoaxom proti hoaxom?
Naozaj ze lzou proti lzi?
Naozaj toto nemam brat ako 1. april?
Ja len ze po precitani vasho clanku ma mätie tento, urcite hoaxovy, clanocek.
Co si mam o tom mysliet? Poradite mi, damy z Ligy pre ludske prava?
https://glob.zoznam.sk/migrant...
Zarobene na kolko?
Mesiac? Dva?
 
Hodnoť

A vas za tieto klamstva

plati EU ? Super, dovody na odchod z EU pribudaju kazdym dnom
 


Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 401
 2. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS-SD podobný hlasu z Generálnej prokuratúry?? 780
 3. Rudolf Pado: Hyeny v plášťoch a anemická veda na prahu Matovičovho experimentu 207
 4. Mišo Šesták: Vražedné susedské spory v stredoveku 184
 5. Soňa Bulbeck: Absurdnosť antikoronavírusových opatrení v praxi... 164
 6. Pavel Macko: Dobrý krok, ale do cieľa je ešte ďaleko. 135
 7. Pavol Kopecny: Celoplošné testovanie podľa mňa nie je rozumné. 117
 8. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 116
 9. Simona Kyselicová: Ako sa (ne)dodržujú nariadenia počas cesty lietadlom 112
 10. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 77

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Bohm: Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?
 2. Ivan Čarnogurský: SYMBOL 1488 JE FAŠISTICKÝ SYMBOL
 3. Patrik Lenčéš: A čo na to Boh? Nebojte sa!
 4. Marian Vojtko: Čo to pápež povedal?
 5. Jan Vaněra: Navštívili sme Žarnovicu - 17.10.2020
 6. Marian Letko: Venované popieračom a sebcom
 7. Štefan Vidlár: 13. komnata
 8. Miriam Studeničová: Už nie slová, ale činy! Blíži sa k nám dianie v znamení kríža!
 9. ADRA Slovensko: Dobrovoľníctvo v Gruzínsku, kde čas plynie akosi pomalšie
 10. František Cudziš: Chytá vás, SME-tiari, panika?


Už ste čítali?