Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hoaxy vs fakty: EÚ nie je zodpovedná za ľudí zachránených v Stredozemnom mori (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Mali by sme sa "bicovat a trhat si vlasy" zato, ze povazujeme eurofondy za samozrejmost ale ked sa treba zapojit do riesenia celoeuropskeho problemu, tak zacneme hystercit.
Stefan Konkol
Ake riesenia ponukate?
Stefan Konkol
<< < 1 2 3 4 > >>

 

V blogu sa okrem iného píše:
"Treba však podotknúť, že každý človek má právo na azyl. Žiadať o azyl v prípade, ak je človek prenasledovaný, alebo je v jeho krajine vojna, je základným ľudským právom. Toto právo máme aj zakotvené v článku 18 Charty základných práv Európskej únie, ale napríklad aj v Ústave Slovenskej republiky. Okrem toho však platí, že nielenže ľudia majú právo žiadať o azyl v inej krajine, ako je ich vlastná, ak sú prenasledovaní, ale na to, aby mohli toto právo využiť, môžu samozrejme aj cestovať a zároveň môžu prekračovať hranice iných krajín aj bez povolenia. Ak je ich motivácia podať žiadosť o azyl".

Tak som si otvoril ten článok 18. Znie takto:
"Článok 18
Právo na azyl
Právo na azyl sa zaručuje dodržiavaním pravidiel Ženevského dohovoru z 28. júla 1951 a Protokolu
z 31. januára 1967 týkajúcich sa postavenia utečencov a v súlade so Zmluvou o Európskej únii
a so Zmluvou o fungovaní Európskej únie (ďalej len „zmluvy“)".

Nuž kto si tie Ženevské dohovory otvorí, tak sa v nich okrem iného dozvie, že človek má právo utekať z miesta pre neho nebezpečného na miesto bezpečné. Uteká sa pred vojnou, občianskou vojnou, pred prenasledovaním z politických, národnostných, náboženských dôvodov a pod.
Pri úteku môže prekračovať štátne hranice nezákonným spôsobom, teda mimo oficiálne prechody, bez pasu, či víz a pod.

Lenže ak porovnávame tie Ženevské dohovory s horným citátom z blogu, tak zistíme, že blog klame. Tie dohovory samozrejme pripúšťajú útek a jedine a výhradne iba pri úteku samozrejme aj nezákonné prekročenie štátnych hraníc. Ale ten náš utekajúci človek sa musí zastaviť v prvej, pre neho bezpečnej krajine. Tam musí požiadať o ochranu, tam dostane štatút utečenca. A utečencom zostane iba v tej prvej, pre neho bezpečnej krajine.
Ak tú prvú, pre neho už bezpečnú krajinu opustí nezákonným spôsobom, už nie je utečencom s právami, ale nelegálny migrant, ktorého možno aj trestať.

Ak má záujem ísť a žiť inde, tak mu tá prvá, pre neho bezpečná krajina je povinná vydať pas a potom týmto pasom cestuje po svete, ale už zásadne legálne, teda napr. ak treba, tak si zadováži víza a zásadne používa oficiálne hraničné prechody.

Teda blog klame, ak tvrdí to, že niekto má právo z opačného konca Ázie, či Afriky bez pasu, bez víz, trebárs aj mimo oficiálne hraničné prechody prepochodovať cez x štátov rovno do srdca Nemecka, potom tam seba samého prehlásil za utečenca, pýtal azyl a sa prisal na ich sociálny systém.

Neskúma sa to, či tá-ktorá krajina je pre niekoho iného nebezpečná, skúma sa to, či pre nášho utekajúceho človeka je bezpečná.

Napr. Turecko má nevyrovnané účty s Kurdmi, sú v stálom konflikte. Teda teoreticky Kurd z Turecka uteká oprávnene do Grécka.
Ale sýrskych utečencov Turecko akceptuje, žijú tam v táboroch pomaly 8-9 rokov. Oni v prípade záujmu by sa mali uchádzať o turecké pasy a pomocou nich cestovať ďalej, samozrejme iba vtedy, ak od EU štátov dostanú patričné víza.

A potom v tom EU štáte, kam už príde legálne, nech žiada úrady o azyl, či inú možnosť na trvalý pobyt. Alebo nech priamo v Turecku zájde na Nemeckú ambasádu, požiadaja o nemecký azyl, ak ho dostane, potom môže legálne tam docestovať, a nie krkolomne a nebezpečne cez more a za pomoci prevádzačov.

Človek vo vyššie spomenutom ohrození vždy má právo na azyl.
Cez pol sveta migruje človek nelegálne iba preto, lebo sám najlepšie vie, že nemá právo na azyl, lebo mu nič nehrozí. Alebo migruje nelegálne preto, lebo mu viac vyhovuje dánsky sociálny systém, než turecký, či grécky.
 

 

To je tema neobsiahnutelna do diskusneho prispevku.
SR spolufinancuje osn, lekari bez hranic cerveny kriz....a stovky dalsich organizacii pomahajucich afrike. Z EU fondov idu miliardy dotacii do afriky. Zrejme bidem nepresny, ale tusim 3mld dostala lybia na najblizsie roky z eu. Takze sr vydatne pomaha. Plus naro, mnohe vedecke medzinarodne programy...
Ina vec je, co urobili stari europanoa afrike, amerike, indii....
Co vsak mna najviac zaraza, preco za obrovske peniaze importujeme afriku do europy ked za tie peniaze mozeme vydatne budovat europsky zivotny styl v afrike co je nasobne efektivnejsie.
 

 

Tak dajte, ako celoeurópsky riešiť tento problém. Otvoríme hranice a nasťahujeme pár miliónov Afričanov? Samozrejme k tomu treba prirátať tých, ktorí prichádzajú cez Turecko. Plus tých, ktorí sem prídu legálne a rozhodnú sa tu ostať napr. z Južnej Ameriky. Možno by podľa Vás bolo najlepšie zrušiť hranice a nechať prísť do Európy každého, kto si spomenie. Dokážete vôbec pochopiť, že je to dlhodobo neudržateľné? Z ekonomických, sociálnych aj kultúrnych dôvodov? Tí ľudia tú už totiž ostanú, domov sa nevrátia. Ani tí s azylom, aj keď po skončení vojny by mali. Odhliadnuc od toho, že drvivá väčšina z nich nárok na azyl nemá.
Rozmýšľajte trochu. Tí ľudia dobrovoľne prídu do Líbye za účelom cesty do Európy. A samozrejme, vedia ako to funguje v Líbyi. Aj v Afrike majú mobily. Do Európy nejdú najväčší chudáci, tí na zaplatenie nemajú. Podobne ako v Sýrii, tí najväčší chudáci skončili v Libanone, Jordánsku, Turecku. Pretože na viac finančne nemajú. Tak nasadne do gumového člnu cca stovka ľudí, ktorí reálne nemajú šancu doplaviť sa do Európy týmto spôsobom. No a niekde na hranici alebo vnútri líbyjských pobrežných vôd na nich čakajú (ne)ziskovky. Niektorí majú tú smolu, že tam ani nestihnú doplávať a utopia sa. Kvôli migrantom už aj obchodné lode zmenili svoje kurzy, aby sa im vyhli. Tak ako vedia obchodné lode, kde sa im vyhnúť, tak vedia (ne)ziskovky kde ich čakať. Takže preto sa ich teraz topí viac. Ale nie je povinnosťou, ani zodpovednosťou Európy tam na nich čakať a voziť ich do Európy, len preto, že si to oni zmysleli. Bolo to ich slobodné rozhodnutie to risknúť do Európy.
A k tým vami spomínaným Vietnamcom vyššie. Sú aj u nás. A až na pár výnimiek s nimi nie sú problémy. A predpokladám, že ani v Austrálii. Čo sa o súčasných migrantoch povedať nedá. Skúste navštíviť aj zahraničné weby, nie len SME a Denník N.
 

 

Tak prosim, ja toto navrhujem, resp. navrhoval som uz pred styrmi rokmi.
https://blog.postoj.sk/7014/mo...
 

Chces za

Judasky Gros nastahovat och sem?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

ale vsak riesme celoerupsky problem. a myslim ze sa riesijediny problem je v tom ze sa nevieme dohodnut na rieseni. a otazka je jasna a to co je lepsie. to ked niekto chce aby sa dodrziavali pravidla a zakony a tym by sa problem vyriesil, alebo to ze vsak nejako bude tak si ten problem len rozdelme. na to nech si kazdy odpovie sam
 

čo s tým majú eurofondy ?

boly snád určené pre migrantov ? Dohodlo a, že - dáme vám eurofondy, ale aj s polkou afriky ? Povedalo sa, že schengenský priestor je výborná vec, ale že sa bude po ňom premávať pol afriky ? Dakujem, nechcem ani eurofondy/aj tak je to podvod a korupcia/ ani schengen, chcem bezpečnú Európu. Máme tu imigrantov z Indie či skadiaľ už niekoľko storočí, len sa popozerajte, ako to väčšinou vyzerá, kde sa "integrovali a spýtajte sa obyvateľov, ktorí sú takto postihnutí - nič horšie ma nemohlo postihnúť, ako to mať za susedov. A k tomu mi chcete dať Afričanov ? čo som komu urobil?
 

Fondy - maskovaný boľševizmus

JAK VYSVĚTLIT DĚCKU PRINCIP EU:

- Ty mi dáš 10 korun a já ti vrátím 15 korun. To se přeci vyplatí?

- Přikážu ti však, že si za moje peníze musíš koupit sušenky. Pořád super.

- Koupit je musíš, od koho ti řeknu a jaké ti řeknu, sám si vybrat nesmíš.

- Ne. Sušenky od mamky nepřichází v úvahu.

- Že koupíš jinde levněji nebo že Ti je mamka dá. To mě nezajímá, dostal si na to mé peníze.

- Neposlechneš, tak vrátíš celých 15 korun a dáš 5 korun navíc.

- Na sušenky musíš koupit krabici ode mne. Když nekoupíš, nedostaneš na sušenky.

- Nemáš už peníze? Nevadí, dostaneš ještě 5 korun na krabičku, ale mamka musí vyhodit troubu na pečení sušenek.

- Dostal si peníze, máš sušenky a máš krabičku na sušenky, jsi spokojený.

- Aby si byl dál spokojený, musíš k sobě do pokojíčku vzít tohohle cizího kluka.

- Nechceš, že ho neznáš? Ale ty musíš poslouchat.

- Jinak už nedostaneš peníze, bude pokuta, nebudou sušenky, krabička ti bude k ničemu a mamka ti už sušenky neupeče, protože nemáte doma troubu.

- Když poslechneš, bude dobře. A když vezmeš do tvého pokoje víc cizích chlapců, třeba dostaneš peníze i na bonbóny.

- Ještě maličkost už nejsi Honzík ani kluk, ale jen eurodítě.:-)

autor: Josef Zickler
 
Hodnoť

 

a co dalsie africke krajiny, Etiopia, Egypt, Maroko, Senegal, Rovnikova Guinea, Kongo, Rwanda, Zimbabwe, JAR, Tanzania, atd? A nie je potrebne riskovat cestu cez more.Takze by som poprosil ligu za ludske prava o odpoved. Migracia je cielene destabilizovanie Europy, vobec sa nedivim Anglanom ze chcu z tohoto von. Zapadoeuropske krajiny su uz totalne zaplienene. Ja by som tiez rad isiel do Nemecka a pracoval tam. Bohuzial mam europsky pas...
 

 

kto ma najvacsi zaujem o destabilizaciu EU a teda aj velkej casti NATO? rusko. je pravdepodobne ze imigraciu do europy zenu ruski agenti.
 

 

Kto má záujem na islamizácii Európy? Pretože drvivá väčšina nelegálnych migrantov sú moslimovia. Zakonšpirujme si: bohaté ropné štáty z perzského zálivu podporujú "záchranárske" mimovládky a ľavicových politikov, ktorí sa k migrácii( a samozrejme islamu v Európe) stavajú pozitívne...To tiež dáva zmysel, nie...?
 

1/3 konspiracny blud

pozitivny vztah k migracii maju Macron, Timmermans, Merkelka a dalsi. Su snad podplateni Ruskom?
 

 

to nevylucuje ze rusi imigraciu vyuzili ako prilezitost a trocha ju popohnali(napr organizacia prevadzacov). pricom na druhej strane popohnali proruskychfakenews konspiratorov, aby vyvolali celospolocensky konflikt.. treba si uvedomit ze rusi niesu blbi a vyuziju kazdu aj netradicnu prilezitost aby dosiahli svojich cielov. je tazko predstavitelne ze tuto by odignorovali.
 
Hodnoť

 

A kde beru utecenci clny? To ich kradnu alebo kupuju?
 
Hodnoť

 

NIKTO NEMÁ PRÁVO I L E G Á L N E PREKROČIŤ HRANICE INÉHO ŠTÁTU. Je to CHORÉ, v tomto smere celá OSN - kto to vlastne tak napísal od zeleného bohato prestretého stola?!
Treba rýchlo zmeniť takéto hlúpe formulácie!
A Alžírsko, Maroko, Tunisko, Egypt, Saudská arábia, viaceré africké krajiny. USA sú bezpečné krajiny! Takže je to jednoduché!
Áno, USA, Veľká Británia, Holandsko, Francúzsko, Nemecko, možno Taliansko RABUJÚ africké štáty, udržiavajú tam chudobu, zarábajú na dodávkach zbraní, bránia rozvoju ich hospodárstva....
Tak nech toto riešia!
NATO trvá na zvyšovaní výdavkov na obranu. Ale treba si uvedomiť, keď sa zbrane vyrábajú, tak
to núti ich aj používať - a sú predsa určené na zabíjanie! Je to jednoducho zvrátené!
Nutná obrana musí byť zabezpečená, ale do určitej úrovne. Zbrane naviac to núti ich používať
a vyvolávať zbytočné vojny!!!
 

 

"Áno, USA, Veľká Británia, Holandsko, Francúzsko, Nemecko, možno Taliansko RABUJÚ africké štáty, udržiavajú tam chudobu, zarábajú na dodávkach zbraní, bránia rozvoju ich hospodárstva...."
Kto asi postavil prvu zeleznicu v Afrike? A kto prvu nemocnicu? Afrika nebola kontinentom, kde cernoskovia v zhode s prirodou zili stastne zivoty. Zurili tam medzikmenove vojny, boli hladomory a sirili sa smrtiace epidemie. Teraz, po odchode Europanov sa to vracia...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

cim porusil kodex?

naopak to video bolo uplne skvele .. : https://www.youtube.com/watch?...
doporucujem pozriet najma obdivovatelom a obhajovatelom migracie .. alebo pravdu treba mazat?
 

Skvelá analýza

ten chlap to vysvetlil pragmaticky,realisticky pochopiteľne a pravdivo-Bohužiaľ pravdivo.Ale v tejto mediálnej totalite je pragmatický pohľad na svet neprijateľný.
Doba novinárov a mimovládok nepraje logike.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 8 492
 2. Martin Ondráš: Ministrova pracovná metóda - vydieranie 5 387
 3. Michal Petruš: Policajti obkľúčili Devínsku Kobylu. 2 189
 4. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 1 990
 5. Martin Borguľa: Vzniká nová koalícia SAS + HLAS? 1 828
 6. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 1 557
 7. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 1 365
 8. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 1 061
 9. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 997
 10. Rudolf Pado: Holý je nahý 981

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: Vakcinácia po slovensky.
 2. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 3. Denis Jacko: V Prahe
 4. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 5. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 6. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 7. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 8. Veronika Svabyova: Poézia
 9. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 10. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.


Už ste čítali?