Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hoaxy vs fakty: Všetci utečenci sú teroristi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Na margo :

" zaznamenaných viac ako tisíc pokusov o terorizmus (dokonaných alebo začatých), pričom približne polovica z nich je spájaná s džihádistickým terorizmom, ale druhá polovica je spájaná s etnocentrizmom a nacionalizmom. To znamená, že približne rovnakú časť z teroristických útokov spáchaných v Európe, alebo ktoré sa páchatelia pokúšali spáchať, tvoria aj rôzne útoky, ktoré sú cielené napríklad na rôzny separatizmus, pravicový alebo ľavicový extrémizmus. "

Kolko tych teroristkych utokov spachanych roznymi "separatistami, pravicovymi a lavicovymi bolo odpovedou na teror dzihadisticky ? Vieme ?
Ked je celkova suma teror. utokov = suctom sumy teroru dzihadistickeho+"ineho", tak mi nejako matematicky vychadza, ze v pripade neexistencie islamu v EU / co je podhubie dzihadiszmu a islamskeho terorizmu / , ze keby islam v EU neexistoval, tak by neexistovali aj dzihadisticke utoky, cize by existovali len "pravicove + lavicove atd", cize by ich bolo menej. Nie ?
Takze, ked realen chceme znizovat pocty teror cinov, tak neimplantujme islam ako priamu pricinu terorizmu, ale opacne. Ked opacne chceme zvysit mnozstvo teror cinov, tak opacne : privazajme islamskych "urpchlikov". To asi niekto chce.

" drvivá väčšina džihádistických teroristov, ktorí boli odhalení a zadržaní, boli občanmi a občankami Európskej únie, pričom v drvivej väčšine prípadov sa miesto narodenia a krajina narodenia zhodovali s krajinou štátnej príslušnosti. "

Miesto narodenia je nepodstatne, podstatny je zase fakt, ze sa jedna o dzihadistov, cize muslimov a islam. Takze, ked si dovazame dalsich muslimov a dalsi islam, tak si dovazame / cast / potencialnych teroristov. Ci sa teroristom stane "uprchlik" okamzite, alebo si pocka do druhej, tretej generacie, ako to je vo francuzsku, to je zase irelavnetne. ptom bude zase ludskopravna liga argumentovat, ze to nie su "uprchlici", ktori pachaju dzihad, ale uz obcania EU.

A uvod : hoax versus fakt : Vsetci utecenci su teroristi ? Samozrejme, ze nie su, to je len ucelove podsuvanie "hoaxu", ktory nikto netvdri.
 

 

Este zabudli napisat, kolko percent EU populacie su moslimovia, ale som si isty, ze zatial to ma od polovice velmi velmi daleko. Napriek tomu uz stihli spachat polovicu vsetkych teroristickych utokov.
 

maju to cele zle

" drvivá väčšina džihádistických teroristov, ktorí boli odhalení a zadržaní, boli občanmi a občankami Európskej únie, pričom v drvivej väčšine prípadov sa miesto narodenia a krajina narodenia zhodovali s krajinou štátnej príslušnosti. "

Toto je predsa najlepsi argument proti migracii, kedze nam jasne ukazuje, ze su neschopny sa integrovat do spolocnosti. Ked nam tu terorizmus pachaju potomkovia migrantov, tak evidentne bola chyba ich prijat.
 
Hodnoť

Ta titulka je zavadzajuca

kedze nikto nehovori, ze vsetci utecenci su teroristi.

MOzno by nebolo zle dat do placu aj vysledky toho vyskumu.
Taktiez spomenut kto pacha tie etno teroristicke ciny pripadne spomenut, ze ti dzihadisti s obcianstvom krajin EU su tretia generacia migrantov a pri masivnom prijimani moslimskych migrantov moze hrozit ze tretia generacia o par rokov bude konat podobne.

Je sice pekne ze zapadne krajiny sa tvaria ako migrantov integruju, ale obyvatelstvo tych krajin sa k nim tak nechova napr Nori a pod.
 
Hodnoť

Ponuka pre ligovu riaditelku

Keby dostala ponuku nosit ruksak s 10 odistenymi granatmi s prislubom , že nie všetky su funkčne a vybuchnu , nosila by ho na chrbte ? Lebo aj moslim je v zasade granat , ktory s dost velkou pravdepodobnostou časom vybuchne , samozrejme niektore nevybuchnu , takže podla riaditelky mame byt pokojni.
Stači odpoved - ano alebo nie.
 
Hodnoť

nie

vsetci utecenci nie su teroristi. Ale vsetci teroristi su utecenci. Nevsimol som si ze by teroristicky utok v Nemecku spachal Hans, vo Francuzsku Pierre alebo v Taliansku Giacommo. Ruksak s granatmi mozem tiez doporucit pre vsetkych ludskopravnych aktivistov. Pripadne poskytnutie starostlivosti takemu 15 rocnemu dospievajucemu utecencovi v rodine aktivistu s vlastnou, napriklad 9 rocnou dcerkou a 30 rocnou maminou. Podte na to a ukazte svoju odvahu
 
Hodnoť

Dajte link, kde kto co tvrdi

Alebo si len vymyslate slamennych panakov do ktorych potom tlciete pästami.

Ďalšie z tvrdení, ktoré veľmi často zaznamenávame, je to, že všetci utečenci sú teroristami alebo všetci teroristi utečencami. Je to pravda? Na otázku odpovedá Zuzana Števulová, riaditeľka Ligy za ľudské práva, o.z.

Ja sa zase stretava s tvrdenim, ze ste samozvana, darmozracska organizacia profesionalnych nemakancekov, ktori sa nikde neuplatnili, preto sa prisali na statny alebo tretosektorovy cecek a bez neho nedaju ani ranu.
 
Hodnoť

Titulka clanku

je obycajna spinavost.

Nema zmysel dalej ani citat
 
Hodnoť

Neklamte!

Tento článok je hoax.

Preboha, veď si len zoberte teroristické útoky v Európe za posledných napr. 10 rokov. Koľko obetí spôsobili utečenci, migranti a POTOMKOVIA migrantov. A porovnajte si to s pôvodnými obyvateľmi. Len útok z Nice vyváží Breivika. A čo tie ďalšie?
V článku sú potomkovia migrantov označení ľúbivo ako občania štátov EU.

Problém nie je odlišná kultúra a zvyky. Problém je, že ich kultúra, náboženstvo nerešpektuje iné kultúry a zvyky. Nestačí im, že oni nejedia bravčové, oni vyžadujú, aby ani my sme nejedli bravčové. Rovnako zahaľovanie, postavenie žien, homosexuáli, ateisti, židia a podobné témy.

Veľmi pekne to je vidieť v Nemecku. Rodičia žiadajú, aby žiadne deti nejedli bravčové. V jedálni sa vôbec nemôže pripravovať. Šikana za rožok so šunkou medzi deťmi.
Alebo nárast znásilnení vo Švédsku v posledných rokoch. O tom neviete? To sa Švédi zrazu tak zvlčili? A tí migranti v Stredozemnom mori. Všetko mladí chlapi. To dúfate, že nebudú súložiť? Alebo, že ženy veľmi túžia po niekom, kto nepozná reč, nemá kvalifikáciu a má IQ80. Veľký penis väčšinou nestačí na vzťah.

Odpovedzte prosím na otázku: S kým budú tie plné lode mladých mužov súložiť?
 

 

No mozno sa "obetuju" sudruzky a sudruhovia z Ligy za tzv. ludske prava na cele so sudruzkou Stevulovou...
 

 

Nevidel si take brozurky zo Svedska? Navody pre migrantov, ako sulozit so zenami. Nakresleny tmavy migrant a biela blondinka, ako inak. A bieli Svedi sa zrejme budu prizerat z rohu miestnosti. Popripade pritom aj mavat duhovou vlajockou a v druhej ruke Refugees welcome!
 
Hodnoť

K tomuto

sa liga pre ludske prava neraci vyjadrit???

https://blog.idnes.cz/blog.asp...
 
Hodnoť

 

Základným problémom tohto blogu je to, že veľmi nekorektne spomína iba utečencov a ani náhodou nie nelegálnych migrantov. Autor, či skôr autorka blogu úmyselne mieša dokopy utečencov a nelegálnych migrantov, pričom všetkých nazýva utečencami, čiže chudákmi utekajúcimi z miesta ohrozenia života na miesto bezpečné.

Naslovovzatých utečencov ale v EU nemáme! Lebo utečenec má právo utekať z miesta nebezpečného na miesto bezpečné, ale iba pri tomto prvotnom úteku má právo beztrestne prechádzať štátne hranice nezákonným spôsobom, teda mimo oficiálne hraničné prechody, bez dokladov totožnosti a víz.
Napr. občan vojnovej Sýrie môže prebehnúť bez dokladov do pre neho bezpečného Turecka. Tam sa ale musí ohlásiť úradom a oni sa musia o neho postarať v zmysle Ženevských konvencií, a z nich odvodených ostatných zákonov.
Ak má záujem cestovať ďalej do EU, tak mu Turecko má dať svoj pas a tohto Sýrčana potom aj chrániť pri jeho cestách po svete. A ten Sýrčan potom je povinný používať tento pas, vybaviť si víza a cestovať takto vybavený. A ak dorazí takto pekne do dajme tomu Nemecka, tak tam môže osloviť úrady, som tu z vojnou rozvrátenej Sýrie, môžem, a ako, u vás zostať?
Náš Sýrčan ale miesto toho zatají svoju totožnosť, z Turecka cestuje pomocou prevádzačov do Nemecka, až tam sa zviditeľní. Som tu, som utečenec, začnite mi dávať štedré sociálne dávky a dovezte mi sem aj rodinu, je mi tu bez nej smutno a mám bez nej depku!
Lenže takto konajúci sýrsky pán porušil všetky pravidlá o utečencoch, a stratil nárok na titul utečenca! Má už iba titul nelegálneho migranta...

K terorizmu:
Teroristická organizácia Islamský štát dokázal nezvyčajnú vec. Získal kontrolu na ucelenom území, založil štát, mal vytýčené hranice, mal nejakú armádu, poriadkové sily, úrady. Ťažili ropu, tú úspešne predávali a aj z toho financovali chod štátu, a vojensko-bojovú činnosť, či vysielanie teroristov do ostatného sveta.
ISIS ako štát ale bol porazený a jeho, pre svet ako-tak viditeľní úradní a armádni činovníci zmizli z očí, lebo chrániac si svoju kožu, opäť prešli do ilegality. Teda prešli do štandardného teroristického režimu fungovania, sú v ilegalite a tam kujú svoje nové nekalé plány.

Tvrdé jadro z času na čas pravdepodobne vykoná, či iných nahovorí na nejaký teroristický čin, viď veľkonočné útoky na Cejlone-Sri Lanke. Prachy na to asi mať budú. Sú totiž vonku také indície, že nie všetky umelecké diela v múzeách zničili. Si ich ponechali a teraz predávajú na čiernom trhu. Prachy alebo investujú do útokov, alebo pomocou nich natrvalo zmiznú a vytvoria si nové identity a budú si v mieri užívať.
Zbytok vedenia, a najmä radový bojovníci väčšinovo asi vytriezvejú z tejto ideológie, stiahnu svoj chvost a naveky zmiznú z očí, budú radi, ak ich nikto neodhalí a nebude brať na zodpovednosť.

Nelegálna migrácia, ktorá prerástla do mäsového, nekontrolovaného, neregulovaného, nezákonného presunu anonymov do bohatých štátov EU, aby sa bezpracne prisali na ich štedré sociálne systémy, neprináša až také zvýšenie doslovného terorizmu, "aby to stálo za reč". Je to iba o tom, že niektorého cvoka chytí amok a začne nožom pichať okolo seba, potom ho policajti zastrelia. Nemá ale inteligenciu a prostriedky a znalosti na to, aby nám výrazne uškodil. Samozrejme aj jedna obeť je príliš veľké číslo, ak ja som tou obeťou, či moje dieťa a pod.

Táto masová, nelegálna migrácia pre teroristov ISIS, či aj iných teroristov, či zločincov, má iba ten význam, že zamiešaný do anonymného davu nelegálnych migrantov-neteroristov sa časom nenápadne dostanú až tam, kde chcú útočiť...
 

RE

Uz len v Turecku ich bude zaujimat nejaky Zenevsky dohovor. Nedaj sa vysmiat.
 
Hodnoť

 

Hoaxy vs fakty: Všetci utečenci sú teroristi?
Samozrejme že nie. Je to presne naopak. Všetci teroristi sú utečenci.Chce snáď o tom niekto pochybovať?
 
Hodnoť

Nikto netvrdi, ze

ze vsetci utecenci su teroristi ci vsetci teroristi utekaju do bohatych krajin. Samozrejme, ak napocitame so statnym terorom, ktory je daleko vacsi. Na jvacsim teroristom su USA, ale ah Rusko, Cina, Arabske krainy, Izrael, a aj niektori clenovia EU.
 
Hodnoť

 

Až po prečítaní týchto argumentov som pochopil čo je to hlúposť v kryštalickej forme.
 
Hodnoť

fake news bez konca

Už ma unavujú takéto fake news, kde sa voľačo podsúva a potom prostému ľudu vyvracia. Úplne chápem motiváciu pani riaditeľky, ale kto za to nie je platený, pre toho je to niekedy ťažké vydržať.

Osobne si nespomínam, že by som sa stretol s tvrdením že všetci utečenci sú teroristami alebo všetci teroristi utečencami. V prvom prípade by sa západné krajiny dosť vyľudnili, v druhom prípade by ani nepadli Dvojičky.
 
Hodnoť

Ak je polovica

dzihadistickych teroristickych akcii a v Europe je 5% moslimov tak je to alarmujuce cislo a nie je to nieco na zlahcovanie. Dalsia vec ze rasisticke terorristicke utoky mozu byt taktiez na vrup moslimov, napr voci Zidom. Najprv treba vidiet tu statistiku kolko je v tej druhej polovici teroristov este moslimov. A nasledne si treba uvedomit preco asi ludia radsej zvolia preventivne ak sa u nich nebudu usadzat ludia z tejto komunity.

Nadpis
bojujeme hoaxami proti hoaxom, gratulujem.
 
Hodnoť

 

Takze ide hlavne o to, ci teroristi su utecenci prvej generacie? Ak sa teroristami stanu uz ich potomkovia, ktori sa v EU narodili, tak to ma byt nejakym sposobom menej zavazny problem? Treba mysliet trosku "out of the box", ze aj utecenci prvej generacie, ktori nie su teroristami, mozu nejakych splodit, pretoze je vysoko pravdepodobne, ze svojim potomkom predaju islam. A to je ten prvok, ktory maju ti teroristi spolocny. Ze je to nabozenstvo vymyvania mozgov, dokazuju aj pripady bielych povodnych Europanov, ktori po konverzii na islam zrazu dostali velku chut vrazdit. Ako naposledy ten nacko, ktory konvertoval na islam a nasledne zabil svojich kumpanov, ze nerespektuju jeho nabozenstvo. Alebo ten nas "Abdul" zo Sarisskych Michalian, ktory tiez najprv konvertoval a potom davaj planovat teroristicky urok.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 7 908
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 569
 3. Miroslav Lukáč: Po policajnej akcii BÚRKA a VÍCHRICA príde asi HIROŠIMA a NAGASAKI. 2 217
 4. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 2 005
 5. Marián Huštaty: Kedy som sa stal alkoholikom? 1 992
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 1 523
 7. Patrik Farula: Kašlime na testovanie. Ale čo potom? 1 377
 8. Gabriela Uhlarova: Anarchistický sociopat 1 354
 9. Milin Kanuscak: Ľubomír Vážny v relácii na Telo znova pourážal Figeľa 1 325
 10. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 1 051

Rebríčky článkov


 1. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 2. Radoslav Tore: "priemer" náš každodenný.
 3. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?
 4. Eduard Bartko: Sledovať spotrebu, rezervovať kapacitu alebo zapnúť a vypnúť? Aj takto sa dá šetriť v IT
 5. Ladislav Větvička: Igor Mažňak probudil Gustava. Probudi aji Jozefa?
 6. Martin Krištoff: Banky v eurozóne sprísňujú prístup k úverom kvôli obavám z pandémie
 7. Jozo Peric: V Chorvátsku dovolenkovalo o tri štvrtiny Slovákov menej ako vlani
 8. Matúš Ďuriga: Youtube podcasty
 9. Peter Slivovic: Hlasový asistent
 10. Víťazoslav Würschner: Druhé Švajčiarsko na Slovensku nebude


Už ste čítali?