Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát sa snaží rozdeliť rodinu, zastať sa ich musel až Výbor OSN pre práva dieťaťa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A prave preto musia byt pravidla na zlucovanie brutalne prisne. Pretoze v konecnom dosledku budu sudy tak ci tak v prvom rade zohladnovat najlepsi zaujem deti a az podla toho sa vysporiadaju s technikaliami ostatnych predpisov.
Ako extremista, fasista, nacista, kotlebovec si myslim, ze nejaky uradnik len isiel podla zakonov, ktore sa tykaju jeho kompetencii a nenechal sa rozptylovat nejakymi ludskymi pravami. A toto je to spravne miesto pre u organizaciu. Riesit zaujmy obyvatelov SR s inym obcianstvom a ich rodiny. Nie kdejakeho chytralka, co je v gumennom clne desiatky kilometrov od libijskeho pobrezia.
 

Tentokrát nemôžem inak.

Musím s tebou súhlasiť.
 
Hodnoť

hm

taka provokacna otazka ....
matka s detmi sa s otcom znova zblizila az po zamietnuti ziadosti v Holandsku a pri riziku vyhostenia naspet do Afganistanu ?
ja chapem ze je tam aj ludsky rozmer, lenze az spekulacie su toho sucastou
 
Hodnoť

 

V podstate tu ide o otazku, ci v pripade #t#e#j#t#o#k##r#a#j#i#ny# nasej republiky sme pravny stat alebo nie sme. Ak sme, tak pani s detickami dovi, dopo, mozete prist niekedy ked si vybavite viza k tatkovi na navstevu. Som si isty, ze va Afganistane nebudu materska/rodicovska a pridavky na deti take stedre ako v EU. A nie ze detske prava sem, detske prava tam, rozhodovat by mal sud a to pravoplatne, s prihliadnutim na vsetky PRAVNE okolnosti.
 
Hodnoť

 

Námatkovo citujem z blogu:
"...rozdelenie rodiny by mohlo mať vážne psychické dopady na všetkých členov rodiny“, ktoré môžu byť „pre ďalší zdravý psychický vývoj rizikové“. V prípade najmladších detí, 2,5 ročnej A. a 9-10 ročného M. by takéto odlúčenie malo obzvlášť závažný dopad na sociálny vývin týchto malých detí a je jednoznačne v ich najlepšom záujme, aby rodina zostala spoločne, v stabilnom prostredí".

Rodina je rozdelená už od roku 2010, keď otec opustil Afganistan, po pár rokoch zas manželka iniciovala rozvod, či aspoň rozchod. Rodinu si teda minimálne s rozchodom, či výberom Holandska miesto SR, rozdelili sami, vtedy im o deti nešlo?

Nevieme, prečo musel otec utekať z Afganistanu, situácia je tam iste komplikovaná, a otec sa naozaj mohol ocitnúť v ohrození života, či už pre svoje zamestnanie, politickú činnosť a podobne a tak utekať možno naozaj musel aj bez rodiny.

Lenže milujúca matka a manželka nepožiadala o azyl v SR, kde sa otec uchytil, ale vybrala si lukratívnejšie Holandsko. Možno špekulatívne, a ak by uspela, tak by sa tam presťahoval aj otec. Možno práve tak jej radili aktivisti. Lenže v bohatom Holandsku ju prekúkli a preto neuspela, tak teraz realizujú plán "B", už im, aspoň nateraz, stačí aj SR, veď už sú v EU a Schengene.

Z blogu nie je nám jasné ani to, či otec už v Afganistane mal zamierené práve na Slovensko, ako cieľovú destináciu, alebo jednoducho bol nelegálnym migrantom, putoval pomocou prevádzačov a tu bol predčasne odhalený úradmi, tak tu bol prinútený podať žiadosť o azyl, aby neriskoval úradmi vynútený návrat domov. .
To isté o matke. Ako sa dostala do Holandska, či na územie EU? Legálne, alebo nelegálne?

Realita je taká, že EU aktuálne čelí masovej nelegálnej migrácii. Dominujú tam ekonomické dôvody a ak by na hraniciach neexistovali žiadne závory, tak by nelegálni migranti sem ročne prichádzali v miliónových množstvách! A táto masová, nelegálna, ekonomická migrácia môže za to, že úrady potom nemajú čas, financie, trpezlivosť, či personál na to, aby sa mohli zodpovedne venovať ľudom v ozajstnom ohrození.

ZO špekulatívnych dôvodov medzi nelegálnymi ekonomickými migrantmi sú zamiešaní aj ľudia, ktorí by ohľadom na situáciu vo svojich domovských krajinách naozaj mohli úspešne požiadať a dostať azyl. Štatút utečenca nie, útek z miesta ohrozenia života na miesto bezpečné totiž má skončiť v prvej, pre utekajúceho človeka, bezpečnej krajine. Potom má nastať komunikácia s krajinami EU, a ak prejavia záujem a ochotu, tak legálna cesta k nim.

Na živote ohrozené osoby z vojnových krajín preto cestujú ilegálne, lebo oni majú veľmi konkrétne predstavy o tom, že v ktorej krajine chcú žiť. Teda majú snahu sa ilegálne dostať až do cieľovej krajiny, a až tam sa zviditeľniť úradom, zachráňte nás, lebo v na tisíce kilometrov vzdialenom Afganistane nás nejaký cvok naháňal s kalašnikovom! Pritom nedokážu ani len to preukázať, že sú vôbec Afgánci. Hrajú divadlo na city občanov, a tretí sektor im v tom nekriticky výdatne pomáha...

Teda nedá sa čudovať úradom, majú tam masy nelegálnych ekonomických migrantov, a potom tých, ktorí by na azyl aj nárok mali, ale nakoľko zo špekulatívnych dôvodov, a neraz na podnet a rady mimovládok, porušujú všetky možné zákony, a tak sami seba zdegradovali na nelegálnych utečencov...

Teda k tomuto prípadu toľko, nepoznáme to, či tá rodina konala zákonne, alebo nie, ja si myslím, že skôr zákon porušili, inak by predsa problém nemali, a teraz im aktivisti pomôžu vyžehliť ich porušenia zákonov a nezaslúžene legalizovať ich pobyt u nás...
 

podobnost

Rozprávaš presne príhody a psychické rozpoloženie ľudí (Slovákov), ktorí emigrovali za totality na západ. Západniari zistili, že azyl a ekonomická emigrácia je takmer vo všetkých prípadoch až na výnimky jedno a to isté. Ale aj tak im to dali. Rozuzlenie z tvojho textu nie je.

Hlavný problém vidím v tom, že súčasní emigranti majú minimálne vzdelanie alebo žiadne a preto je ťažké ich prijať. Nič z nich dlho nebude. Keby boli vzdelaní tak by to značne posilnilo náš dôchodkový systém = mal by sa kto postarať o našich dôchodcov, ktorých bude stále viac a viac. To všetko by bolo za lacné prachy. Bohužiaľ to vzdelanie tam chýba. Emigranti to vidia a chcú utiecť inam ako na Slovensko.
 

 

Dochodkovy system to nijako neriesi, pretoze doteraz je zalozeny na principe, ze pracuje viac ludi, nez je dochodcov. Len to odsuva problem do buducna, ked bude dochodcom aj ten imigrant.
 

 

" Nič z nich dlho nebude. "
https://www.reuters.com/articl...
Takze v Nemecku integracia migrantov velmi dobre napreduje. Zatial co my, plni slovanskej pohostinnosti, sme blabotali o vznikajucich europskych kalifatoch...
 

No nemusíme

blabotať,ak Ti je smutno za gulometčíkmi s prstom na hlavni na každom km,a treťom stupni pohotovosti,stačí navštíviť Brussel.Alebo Paríž,Aj v jednom aj v druhom meste nájmy vystrelili do astronomických výšok,obsadená a draho zaplatená je každá plesnivá diera a slušné bývanie zoženieš tak 2-3 hodiny cesty od hlavného mesta.Takže reakciu vidíme a volá sa žlté vesty.A bude to horšie,lebo ľudia si neuvedomili čo sa bude diať ked otvoria náruč a práve im to dochádza.
 

 

Fiha...takze migranti su zodpoveni za zvysovanie najomneho v Brusseli a v Parizi? To som nevedel. :), :)), :))), :DDD!
 

 

Za totality si komunisti na seba uplietli bič, lebo trestným činom bolo nedovolené opustenie republiky, ako aj pokus o nedovolené opustenie republiky. Náš občan tam prišiel, poznamenávam, že zvyčajne legálne, lebo mal náležité víza na vstup do krajiny. Alebo tam utiekol cez Juhosláviu, ale hneď na hraniciach Juhoslávie oslovil rakúske, či talianske úrady, a požiadal o azyl. Náš emigrant v žiadnom prípade nefungoval tak, že by z Juhoslávie pomocou prevádzačov a iných mafiánov načierno prešiel do Rakúska a potom opäť v hlbokej ilegalite ďalej do Švédska, aby až tam vyšiel z ilegality a zviditeľnil sa úradom, lebo jemu práve ten švédsky sociálny systém najviac vyhovoval.

Samozrejme vždy nastalo "ubytovanie" v azylovom centre, ľudovo v lágri, tam čakal na svoj osud. Bolo šetrenie, overovanie totožnosti, a iné úkony a za žiadnych okolností nevrátili ho naspäť na východnú stranu železnej opony. Technicky to nebolo možné, lebo ten náš občan už vtedy bol doma podchytený, že sa včas nevrátil, čiže spáchal trestný čin nedovoleného opustenia republiky, alebo aspoň spáchal pokus.
Nuž preto našich zo Západu nevracali domov, lebo ich čakalo isté väzenie. A k tomu ešte treba prirátať politickú korektnosť, automatizmus, či zvykové právo, že do zlého východného bloku emigrantov vracať nebudú, v časoch studenej vojny aspoň takto dajú komunistom frčku do nosa. Východnému bloku týmto rozhodnutím škodili aj tak, že si ponechávali jeho mozgy a pracovnú silu. A bola to pracovná sila kvalitná a vzdelaná, dokonca na rovnakej mentálnej a kultúrnej úrovni, veď Slováci, Maďari, Česi a iné národy po rok 1918 žili a fungovali v jednej veľkej ríši, zvanej Rakúsko-Uhorsko.

Dostávali azyl akože z politických dôvodov, hoc 99% nikdy nebola komunistickým režimom stíhaná, a bolo jasné, že za útekom sú ekonomické dôvody. A ponechávali si ich aj z donútenia, aby sa doma vyhli trestnému stíhaniu, a base.

Hlavným problémom terajšej nelegálnej migrácie je to, že je šialene masová, účastníci tejto migrácie už zneužívajú silu davu, a tak nerešpektujú zákony, porušujú ich v priamom prenose pred kamerami a v anonymite davu a berú si zákony do vlastných rúk.
Medzi týchto nelegálnych ekonomických migrantov sa úmyselne zamiešavajú aj tie osoby, ktoré by od štátov EU dostali aj legálne možnosti pricestovania, či by dostali titul azylanta a tak náležitú ochranu. A títo nelegálny migranti začínajú diktovať nám a našim úradom. Kam to povedie? Do anarchie...

A smutná realita je tá, že isté politické elity z EU chcú urobiť spojené štáty európske, čiže silnú ríšu. Lenže čo je to za ríšu, ktorá si nedokáže na svojich hraniciach zastaviť polovzdelaných nelegálnych migrantov? Platíme Turkom, Líbyi a iným za to, aby nelegálnych migrantov silou zastavili miesto nás. To je skôr úpadkom, slabosťou formujúcej sa ríše, ak nemá silu na obranu hraníc, nie o jej zrode a vzostupe....

Ale odbočil som od témy blogu. Vo vzťahu tejto rodine platí to, čo som napísal v prvom príspevku, nepoznáme objektívnu pravdu, iba pravdu Ligy, ktorá kydá na náš štát a na Holandsko a na úradníkov oboch štátov, ktorí záujmu poriadku a bezpečnosti svojich občanov tak akurát chcú vymôcť zákon a ten predsa má platiť pre každého...
 

REAKCIA LIGY ZA ĽUDSKÉ PRÁVA

Ďakujeme za Váš názor. V prvom rade sa vyjadríme k našej právnej pomoci. Nikdy klientom rozhodne neradíme porušovať zákony, a ak to robia alebo si myslíme, že by mohli, upozorňujeme ich na právne následky. Máme svoj etický kódex a zásady, podľa ktorých poskytujeme právnu pomoc. Našim imperatívom sú síce záujmy klienta, ale ich uplatnenie je možné len v medziach práva, to je pre nás ešte silnejším imperatívom.

V niektorých situáciách je ale sporné, čo je podľa práva to správne riešenie. Samozrejme, že právnik, ktorý zastupuje klienta, na situáciu hľadí cez najlepší záujem klienta a štátne orgány vnášajú pohľad štátu a ochranu verejného záujmu. Právo je väčšinou napokon kompromisom medzi viacerými záujmami, ktoré by malo vhodne vyvážiť. Ani tento prípad nie je iný. Právo by tu malo predstavovať adekvátny kompromis medzi právom na rodinný život a ochranu verejného poriadku pred neregulovanými migračnými pohybmi. V prípade osôb, ktoré utekajú pred nebezpečenstvom, medzinárodné právo vyžaduje, aby ich štáty netrestali za nelegálne cesty, ak im legálne cesty do bezpečia neboli dostupné. Primárne teda aj oni by mali cestovať legálne, ale v čím horšom stave sa Krajina, odkiaľ utekajú, nachádza, tým ťažšie je vybaviť si všetky doklady, ktoré potrebujú na získanie víz. Tieto potom musíte nemať staršie ako 90 dní a s úradnými prekladmi a superlegalizáciami ich musíte predložiť na slovenskej ambasáde, ktorá sa ale v Afganistane nenachádza. Takže najprv musíte získať povolenie na vstup a pobyt v krajine, kde takáto ambasáda sídli.

Cestovanie pre osamelú matku s troma deťmi nie je v týchto krajinách jednoduché a už vôbec nie bezpečné. Logistika všetkých týchto krokov sa ukáže byť napokon tak náročná, až sa legálna cesta stane neuskutočniteľnou. Preto sa mnohí rozhodnú pre cestu za pomoci prevádzačov alebo nelegálne na vlastnú päsť. Legálne cesty vzhľadom na prísne požiadavky zákonov pre mnohých ľudí neexistujú. Ani vtedy však nikdy nikomu neradíme cestovať nelegálne, Konkrétne, rodina A. sa na nás obrátila so žiadosťou o právnu pomoc až po príchode na Slovensko a riešime ich situáciu tu a teraz.
Pán A. pricestoval z Afganistanu, nakoľko utekal pred Talibanom. Nevieme, ktorá bola jeho cieľová krajina, ale určite to bola bezpečná krajina, kde sa dá prácou normálne uživiť. Možno len zhodou okolností sa tou jeho cieľovou krajinou stalo Slovensko, kde žije trvale od roku 2010. Hovorí plynule po slovensky, podobne ako iní slovenskí otcovia má dve zamestnania, aby šesť-člennú rodinu v Bratislave uživil. Ešte rok a bude sa môcť uchádzať o slovenské občianstvo.
 

pokračovanie

Výber inej krajiny súvisel s tým, že v Holandsku má usídlených blízkych príbuzných, pani F. sa vybrala za nimi. Rozhodla sa pani F. správne a zohľadnila záujmy detí dostatočne? Možno by sa dnes rozhodla inakšie. Vtedy to však bolo pre ňu najsprávnejšie rozhodnutie.

Je ľahké posudzovať druhých, neboli sme však v ich koži. V každom prípade sa manželské problémy napokon medzi nimi urovnali a v záujme detí sa rodičia rozhodli žiť spolu, samozrejme na Slovensku, v krajine, kde už otec rodiny pre nich vytvoril zázemie. Napokon, právo na rodinný život nemá chrániť len príkladné rodiny, ale aj rodiny v kríze. A v neposlednom rade, prvoradý záujem má byť záujem detí, ktorým je starostlivosť a výchova oboch rodičov. A to bez ohľadu na manželské krízy, konanie a rozhodovanie ich rodičov.
 
Hodnoť

ale sa to tu rozbehlo inym smerom

jedno je iste su ludia kori pomoc potrebuju
a su ludia ktori pomoc zneuzivaju
ako ich rozlisit ? hrat na city je kratkozrake, ludia postupne otupeju
tento blog je jednoznacne jednostranny, preto tie krute dlhe komenty ho aspon zcasti vyvazuju
 

Čím

vyvažujú ???? Dlhosťou ??? Lebo múdrosťou určite nie.
 


Najčítanejšie


 1. Jozef Kmeto: Obezita mi vzala všetko 3 165
 2. Maroš Chmúrny: Spoločná zodpovednosť a R. Fico žije v strachu 2 216
 3. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 603
 4. Robert Fico: R. FICO: Kliment s Hrubalom pustili mafiána Kudličku z väzby, Kováčik za to sedí vo väzbe. 523
 5. Martin Greguš: Jozef Kmeťo zomrel v sanitke. Jeho posledná výzva "neveriacim" 453
 6. Janka Cigániková: Plošné testovanie bolo úspešné. Lockdown nie je riešenie. Vakcína bude najskôr o rok. 226
 7. Ján Šeďo: "Pán Fico povedal že máme prísť, tak sme prišli". 183
 8. Peter Kollega: Robert Fico ako verejný obhajca zločinca Dušana K. 177
 9. Dušan Koniar: Tie velebené predavačky z prvej línie posiela Ústredný krízový štáb rovno do karantény 171
 10. Jozef Sitko: Pani prezidentka, štátu škodia médiá v službách oligarchie... Nie premiér! 161

Rebríčky článkov


 1. Gabo Németh: Láska ako v ohni med
 2. Jozef Legény: Ľudia 65+ sa nepočítajú do štatistiky účasti. Teda ani do štatistiky pokút, pán Matovič?
 3. Dušan Seberíni: Čosi tu neštimuje
 4. Miriam Studeničová: Kráľovná podsvetia a Kráľ času! Fantastické nepoznané skutočnosti!
 5. Štefan Vidlár: O prokurvátoroch
 6. Andy Morávek: Ako som do CORWIN SK a.s. priniesol hotovosť na kúpu bytu… a oni ma otočili vo dverách
 7. František Cudziš: Ad.: V. Tepličková – stačí, keď sa poskladáme...
 8. Ivan Čarnogurský: PREČO NEKRITIZUJEM TÚTO VLÁDU
 9. Michal Karvay: Hostina
 10. Marcel Burkert: Neokukané zákutia a krásy Bratislavy II. Z rokov 2011 - 2019


Už ste čítali?